ŁAŹNIA RZYMSKA
1 osoba 30,00 zł / 2 osoby 50,00 zł - czas 30 min

Pozytywne właściwości działania pary wodnej i łagodnej temperatury znane były już w czasach antycznych. Łaźnia parowa znaczy dużo więcej niż pomieszczenie wypełnione parą, to relaks dla ciała i zmysłów.

Pobyt w kabinie uprzyjemnia podgrzewane siedzisko oraz  aromatyerapia. "Gwiaździste niebo" tworzące na suficie łaźni grę płynnie zmieniających się barw pozwalają wypocząć i zregenerować siły. Kombinacja bodźców stymuluje organizm i daje znakomite efekty terapeutyczne.

Kąpiel parowa wspaniale relaksuje, ale przede wszystkim jest zdrowa. Klimat w łaźni jest mniej gorący i znacznie wilgotniejszy niż w saunie. Dla wielu, te niższe temperatury kąpieli pomiędzy 43 - 46°C, i wilgotność względna rzędu 100 % to idealne warunki do odprężenia.

Gorąca para ma szczególnie dobroczynne działanie na drogi oddechowe i dolegliwości reumatyczne. Również ci, którzy przywiązują wagę do ładnej skóry potrafią docenić wilgoć i ciepło kąpieli parowej, gdyż odmładza, oczyszcza i ożywia skórę.

SAUNA FIŃSKA
1 osoba 30,00 zł / 2 osoby 50,00 zł - czas 30 min

Sauna hartuje ciało i dodaje urody. Pozwala pozbyć się zbędnych kilogramów i oczyszcza organizm.

Oparta jest na prastarych doświadczeniach, a jej dobroczynne działanie zostało potwierdzone przez współczesną medycynę.

Sauna ćwiczy serce i układ krążenia. zwiększa siły obronne. Regularne, co tygodniowe kąpiele w saunie chronią przed infekcjami dróg oddechowych, poprawiają ukrwienie skóry i błony śluzowej dróg oddechowych. Sauna przywraca wigor, młodość i energię, eliminuje bezsenność.

Oddziaływanie na ciało takimi czynnikami jak zmienna temperatura i wilgotność powietrza, wyzwala wiele korzystnych procesów. Wraz z potem sprawniej wydalamy z organizmu toksyny i zbędne metabolity. Nerki pracują na pełnych obrotach. Metabolizm ogólny organizmu wzrasta o 40%. Temperatura i wilgotność zmuszają płuca do szybszego oddychania, dostarczając więcej tlenu, krew jest lepiej natleniona. Spalamy kalorie i czyścimy organizm.

Pozbywamy się tego, co zbędne zarówno w sensie fizycznym (kalorie, toksyny, metabolity, etc) jak i duchowym. Każdy, kto korzystał z sauny, zna uczucie przyjemnego rozluźnienia mięśni i ogólnego komfortu. Słusznie ujmują to Finowie mówiąc, że "stres spala się w saunie"

ŁAŹNIA RZYMSKA I SAUNA FIŃSKA
1 osoba 50,00 zł / 2 osoby 80,00 zł - czas 60 min
 
JACUZZI
30 min. 20,00 zł

 

Minibasen spa to najmilsze połączenie luksusu, czasu dla siebie ze zdrowym trybem życia. Strumienie wody, masując ciało dają uczucie odprężenia, pulsująca woda rozluźnia mięśnie, poprawia krążenie i ukrwienie skóry. Ma zbawienny wpływ na nasz umysł, likwiduje napięcia i niepokoje. Endorfiny wytwarzane podczas relaksu w jacuzzi pozwalają uzyskać efekt całkowitego odprężenia i uczucie dobrego nastroju. Organizm uspokaja się i "wycisza", co jest podstawowym warunkiem dobrego snu.

Korzystanie z hydroterapii przynosi też znaczące efekty w rehabilitacji, po ćwiczeniach fizycznych, treningach bądź innych zmaganiach sportowych.